Salut, daca citesti asta, inseamna ca nu esti inregistrat. Click aici pentru inregistrare in cativa pasi simpli. Apoi te asteptam in sectiunea forum pentru a intalni comunitatea noastra si pentru a te putea bucura de toate facilitatile forumului.Te rog sa reti ca numele de utilizator indecente sau lipsite de sens (numere sau litere la intamplare) nu sunt permise. Wellcome Capo (Den Hartogh)

Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 25 Voturi - 3 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nu folositi magnetul !!!
Autor Mesaj
aliasje Deconectat
Sofer Waberers
Sofer Waberers

Data înregistrării: May 2013
Reputație: 0
Răspuns: #1
Nu folositi magnetul !!!
Dar daca tot o sa faceti lucrul asta atunci mare grija pe unde umblati cu el.
E bine de stiut , in primul rand, ca :
- daca aveti Toll Collect automat (aparat automat pentru plata taxei de drum in Germania) montat pe masina si folositi magnetul pe teritoriul Germaniei, acesta va dezactiva aparatul Toll Collect , asta insemnand un risc major de a fi tras pe dreapta pentru neplata taxei de drum si implicit veti fi descoperiti si cu magnetul. Asadar mare grija.
- tari precum Germania, Franta, Anglia (si cred ca mai sunt vreo 2 dar nu le stiu eu exact) pedepsesc folosirea magnetului cu amenda de mii de euro si INCHISOARE. Ganditi-va de 10 ori inainte de a folosi magnetul pe una din tarile respective.
- puteti fi verificati la diagrama/card de catre Politie si in curtea firmei unde ati intrat la descarcat/incarcat . In Germania si Anglia este o practica frecventa. Daca pe Germania mai scoateti cumva camasa prin cine stie ce minune in Anglia aveti 0 sanse sa ii pacaliti deoarece toate camerele de supraveghere (si va garantez ca nu sunt putine) inclusiv cele din institutii private sunt legate la un sistem central de urmarire si supraveghere cu inregistrare continua. Asadar inca o bila neagra pentru magnet.
Sper sa va fie de folos. Drumuri bune sa aveti !
04-06-2013 09:40 PM
Găsește toate mesajele acestui utilizator Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)

Contactează-ne | FanClubWaberers | Întoarcere la începutul paginii | Întoarcere la zona de conținut | Versiunea Text a Forumului | RSS